Twitter çöktü mü? TikTok ve Twitter neden açılmıyor? Erişim sorununun nedeniyle ilgili araştırmalar sürüyor - Son Dakika Teknoloji Haberleri

16.02.2023 - Perşembe 17:31

TWİTTER DEZENFORMASYONLA MÜCADELE TAAHHÜTÜ VERDİ

Videokonferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda, Twitter üzerinden yürütülen dezenformasyonların yanı sıra gerçek dışı ihbarlar ve yardım kampanyalarına karşı atılabilecek adımlar ele alındı.

Twitter yönetimine, toplumu panik ve kaosa sevk edebilecek dezenformasyonlara karşı sorumlulukları olduğunu hatırlatıldı.

Ayrıca, sosyal medyadaki dezenformasyonların önlenlenmesine yönelik aktif işbirliği başta olmak üzere İnternet Ortamında İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki Kanun kapsamındaki yükümlülüklerine dikkat çekildi.

Twitter yöneticileri görüşmede, dezenformasyonla mücadele konusunda Türkiye ile daha fazla işbirliği içerisinde olma taahhüdü verdi.

Gerçek dışı ihbar ve yalan haberleri önleme ile sahte hesaplar hakkında hızlı işlem yapma noktasında tam bir işbirliği içerisinde olmayı kabul etti.

Twitter'ın dezenformasyonla mücadele konusunda tam işbirliği sözü vermesi sonrası Twitter'a erişim sorunu ortadan kalktı.

9,5 saat sonra gece saatlerinde Twitter normale döndü.

MUSK'TAN AÇIKLAMA

Twitter'ın sahibi Elon Musk yaptığı açıklamada “Daha fazla bilgi edinmek için çalışıyoruz” ifadelerini kullanmıştı. Musk, daha fazla detay vermemişti.

Twitter çöktü mü? TikTok ve Twitter neden açılmıyor? Erişim sorununun nedeniyle ilgili araştırmalar sürüyor - 2

Twitter'da geçtiğimiz aylarda da benzer sorunlar yaşanmış ancak sorunun global kaynaklı olduğu açıklanmıştı. Bazı kullanıcılar sayfadaki akışın yenilenmediğini ifade ederken, bazıları yavaşlık konusuna dikkat çekiyor. 

Twitter çöktü mü? TikTok ve Twitter neden açılmıyor? Erişim sorununun nedeniyle ilgili araştırmalar sürüyor - 3

ALINTI KAYNAK: https://www.ntv.com.tr/teknoloji/twitter-ve-tiktok-coktu-mu-neden-acilmiyor-twitterda-erisim-ve-akis-hatasinin-nedeni-merak-konusu-oldu,pSEvZYLgk0WAxfR7O8vY3w

YORUM YAZ