Warren Buffett, çip devine desteği kesti

16.02.2023 - Perşembe 07:49

Warren Buffett, çip devine desteği kesti

Berkshire Hathaway (BRKA), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yaptığı bir dosyalamada, hisselerinin yüzde 86'sını sattığını belirtti.

Warren Buffett'ın şirketi, bu operasyonla TSMC'nin 618 milyon dolar değerinde yaklaşık 8,3 milyon hissesine sahip oldu. Bir SEC dosyasına göre, sadece aylar önce, Kasım ayında şirket, TSMC'nin 4.1 milyar dolar değerinde yaklaşık 60 milyon Amerikan emanet hissesine sahipti.

Berkshire Hathaway, satış için bir neden belirtmedi.

Tesla'dan şarj cihazlarını diğer elektrikli araçlara açma taahhüdü

Tesla'dan şarj cihazlarını diğer elektrikli araçlara açma taahhüdü

Dünyanın süper gelişmiş bilgisayar çiplerinin tahminen yüzde 90'ını oluşturan TSMC'deki hisseler, yüzde 3'ün üzerinde düşüşle kapattı.

Geçen ay, çip üreticisi güçlü üç aylık ve yıllık kazançlarını yayımladı. 2022'deki kazancı rekor kıran TMSC'nin artan enflasyon nedeniyle elektronik talebindeki küresel düşüş göz önüne alındığında 2023 beklentileri hakkında sessiz bir tahminde bulundu.

Şirket geçen yılki kazançlarından dolayı Salı günü Tayvan'da bulunan çalışanlara performansa bağlı ikramiyeler ve kâr paylaşımı olarak 121 milyar ABD Doları Yeni Tayvan Doları (4 milyar ABD Doları) dağıtılmasını onayladı.

ALINTI KAYNAK: https://www.cnnturk.com/ekonomi/warren-buffett-cip-devine-destegi-kesti

YORUM YAZ