Haberler: Işın Karaca'dan velilere uyarı! - Magazin Haberleri

20.02.2023 - Pazartesi 06:17

Kahramanmaraş merkezli büyük depremler nedeniyle acı haberler gelmeye devam ederken, on binlerce vatandaşımız da evsiz kaldı. Türk halkı yaraları sarmak için tek yürek oldu. Depremin yıkıma neden olduğu 10 ilde yaşayan binlerce vatandaşımız, diğer kentlere göç etmek zorunda zorunda kaldı.

class="medyanet-inline-adv">

"35 BİN ÖĞRENCİ DİĞER İLLERE NAKİLLERİNİ ALDIRDI"

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerin ardından Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Ankara'da yaklaşık 5 bin depremzedenin misafir edildiği Çubuk Gençlik ve Spor Bakanlığı Erkek ve Kız Öğrenci Yurtları'nı ziyaret etti ve açıklamalarda bulundu.

Işın Karacadan velilere uyarı Bu sorular pek çok travmayı tetikler

Pazartesi hayatı normalleştirmek adına 71 ilde eğitim öğretime başlıyoruz. 10 ilde hangi il ve ilçelerde eğitime başlayacağımızı salı günü açıklayacağız. 10 ildeki depremzede vatandaşlarımızın istemeleri durumunda diğer illere çocuklarının nakillerini aldırabilmeleriyle ilgili süreci başlatmıştık. Şu ana kadar 35 bin 24 öğrencimiz diğer illere nakillerini aldırdı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın tüm imkanlarıyla bu yurtlarda çocuklarımızın nakillerini otomatik olarak burada tamamlayacağız. Birlikte bu yurtlarda anaokulu ve ilkokul açma ile ilgili çalışmalar yürüteceğiz.

Işın Karacadan velilere uyarı Bu sorular pek çok travmayı tetikler

"SINIFLARDA PEK ÇOK MİSAFİR ÖĞRENCİ OLACAK"

Işın Karaca, 20 Şubat Pazartesi günü açılacak okullar öncesi "Eğitim evde başlar. Biz anne/babalara çok iş düşüyor" mesajı ile önemli bir konuya dikkat çekti.
Pazartesi günü okullar açılacak. Sınıflarda pek çok misafir öğrenci olacak. Çocuklarınızı onları incelenecek müze eseri olmadığını, gözlerini dikip bakmanın ayıp olduğunu, belki birçoğunun anne-baba-kardeş-arkadaş kaybı yaşadığını, 'Deprem nasıl oldu, ne yaptın, ailene ne oldu?' gibi soruların pek çok travmayı tetikleyebileceğini anlatıp, eğiterek gönderin okula lütfen.

Işın Karacadan velilere uyarı Bu sorular pek çok travmayı tetikler
Işın Karaca'nın kızı depremzedeler için limonata sattı

Işın Karaca'nın kızı depremzedeler için limonata sattıHaberi Görüntüle

Şef Mehmet Yalçınkaya: Dönmüyoruz! Kardeşlerimizi yalnız bırakamayız

Şef Mehmet Yalçınkaya: Dönmüyoruz! Kardeşlerimizi yalnız bırakamayızHaberi Görüntüle

ALINTI KAYNAK: https://www.milliyet.com.tr/cadde/isin-karacadan-velilere-uyari-bu-sorular-pek-cok-travmayi-tetikler-6905584

YORUM YAZ