Garanti BBVA'dan deprem yardımlarına ilişkin açıklama

17.02.2023 - Cuma 12:48

Garanti BBVA'dan deprem yardımlarına ilişkin açıklama

Garanti BBVA, deprem yardımlarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Deprem felaketinin yaşandığı bölgede hayatını kaybeden bireysel müşterilerimizle gerçek kişi ticari işletmelerimizin kredi ve kredi kartı borçlarını anapara dahil olmak üzere siliyoruz. Deprem bölgesine verdiğimiz tüm desteklerin yanı sıra şimdi de Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) 650 milyon TL'lik bir bağış yapıyoruz. bölgenin finansal sıkıntılarını karşılamak üzere ilk etapta 10 milyar TL'lik bir finansman desteği sağlıyoruz. Önümüzdeki dönemin doğuracağı finansal ihtiyaçlar doğrultusunda imkânlarımızı seferber edeceğiz" denildi.

'Unutmadan birlikte iyileşeceğiz' başlıklı açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

EPDK: Depremzedelerden yeni aboneliklerinde güvence bedeli alınmayacak

EPDK: Depremzedelerden yeni aboneliklerinde güvence bedeli alınmayacak

"Deprem felaketinin acısını ve zorluklarını atlatabilmek için ilk andan itibaren dayanışma ile tüm kaynaklarımızı seferber ettik. Önümüzde uzun bir yol var. Bölgeye yapılacak finansman desteğinin sürdürülebilir olması gerektiğini biliyor, bu bilinçle planlamalarımızı yapıyor, var gücümüzle çalışıyoruz. Bu zor dönemde bölgenin yaralarını bir nebze de olsa sarabilmek için Garanti BBVA ailesi adına bölgeye olan desteğimiz hakkında detayları kamuoyu ile paylaşıyoruz.

KREDİ VE KREDİ KARTI BORÇLARINI BAŞVURU GEREKMEKSİZİN, FAİZSİZ ERTELİYORUZ

"Depremde ağır hasara uğrayan şehir ve ilçelerimizdeki bireysel müşterilerimizin ve gerçek kişi ticari işletmelerimizin borçlarını 6 ay, deprem bölgesinde yer alan diğer illerde ise 1 ay faizsiz erteliyoruz. Deprem felaketinin yaşandığı bölgede hayatını kaybeden bireysel müşterilerimizle gerçek kişi ticari işletmelerimizin kredi ve kredi kartı borçlarını anapara dahil olmak üzere siliyoruz. Depremden etkilenen tüzel müşterilerimize, firma özelinde; ödemesiz dönemli, uzun vadeli, çok geniş kapsamlı destek paketlerimizle finansal kaynak sağlayacağız. Depremde en ağır hasara uğrayan şehir ve ilçelerimizdeki bireysel müşterilerimiz ve gerçek kişi ticari işletmelerimizden 2023 yılı sonuna kadar kredi kartı ve üye iş yeri POS ücreti tahsil etmeyeceğiz.

BANKACILIK HİZMETLERİNİ ÜCRETSİZ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

"Depremde ağır hasara uğrayan şehir ve ilçelerimizdeki bireysel müşterilerimiz ve gerçek kişi ticari işletmelerimizin genel bankacılık hizmetlerini ücretsiz gerçekleştiriyoruz. Bankacılık işlemlerine erişim sağlamak için depremden etkilenen tüm illerin merkezinde şubelerimiz ve mobil araç şubelerimizle hizmet veriyoruz. Müşterilerimizin kartlarına kolay erişmesi ve hemen kullanabilmesi için mobil araç şubelerimiz dahil tüm şubelerimizden anında banka kartı ve kredi kartı teslimatı yapıyoruz. Garanti BBVA kredi kartları ile yapacağınız bağış ödemelerinizi ücretsiz ve faizsiz 6 taksite bölüyoruz.

AFAD'A 650 MİLYON TL BAĞIŞTA BULUNUYORUZ

"Deprem bölgesinin ihtiyaçlarını yakından takip ediyor, bölgenin temel ve barınma ihtiyaçlarını sürekli karşılıyoruz. İlk andan itibaren çalışma arkadaşlarımız ve yakınlarını deprem bölgesinin dışındaki güvenli alanlara hızlıca yerleştirdik. Türkiye'nin dört bir yanından gönüllü arkadaşlarımız ile birlikte bölgeye aralıksız desteğimizi sürdürüyoruz. Deprem bölgesine verdiğimiz tüm desteklerin yanı sıra şimdi de Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) 650 milyon TL'lik bir bağış yapıyoruz.

"Bünyesinde bulunduğumuz BBVA Grubu bölgeye destek olmak isteyen tüm müşterilerini kapsayan küresel ölçekte bir bağış kampanyası başlattı. Kampanyada biriken bağışlar deprem bölgesindeki ihtiyaçlar için kullanılacak. Ülke olarak önümüzde uzun ve zorlu bir süreç var. İyileşme dönemimiz de uzun sürecek, hepimiz bunun bilincindeyiz. Bu zaman zarfında bölgenin finansal sıkıntılarını karşılamak üzere ilk etapta 10 milyar TL'lik bir finansman desteği sağlıyoruz. Önümüzdeki dönemin doğuracağı finansal ihtiyaçlar doğrultusunda imkânlarımızı seferber edeceğiz."

ALINTI KAYNAK: https://www.cnnturk.com/ekonomi/garanti-bbvadan-deprem-yardimlarina-iliskin-aciklama

YORUM YAZ