Aksaklıklar tartışmaya açık olmayan değerlerimizle ilgili hassasiyetimiz nedeniyle yaşanmıştırFenerbahçe

02.01.2024 - Salı 01:40

Sarı-lacivertli kulüp, Galatasaray ile oynanması planlanan Suudi Arabistan yetkililerinin skandal tavrı nedeniyle iptal olan Süper Kupa karşılaşması için yazılı açıklamada bulundu. Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"29 Aralık 2023 tarihinde oynanması planlanmış olan Süper Kupa final karşılaşması ve bu süreçte yaşananlar üzerinden oluşan gündeme dair kısa bir bilgilendirme zorunluluğu doğmuştur. Öncelikle, tüm süreç boyunca milletimizin yanımızda olduğunu görmekten büyük onur ve mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bu zor süreçte bize güç ve destek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

AA-20231229-33308819-33308801-2023_TURKCELL_SUPER_KUPA_FINALI (1)

Ülkemiz, Cumhuriyetimiz, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve milletimiz, ülkemizin tüm spor kulüpleri gibi Fenerbahçemizin de üstün değerleridir.

Biz bu değerleri kupaların, sportif rekabetin, maddi beklentilerin, siyasetin, kısaca her şeyin üstünde tutarız. Süper Kupa finali öncesinde yaşanan aksaklıklar tartışmaya açık olmayan değerlerimizle ilgili hassasiyetimiz nedeniyle yaşanmıştır, bunun ötesinde herhangi başka bir sebebi ve amacı yoktur."

"KOMPLO TEORİLERİYLE HİÇBİR İLİŞKİSİ YOKTUR"

"Süper Kupa finalinin iptaliyle oluşan gündemin daha sonra diplomasi, siyaset ve komplo teorileriyle dolu bir kavga ortamına çekilmesi bizi şaşırtmıştır. Yaşanan bu gündemin ne dış politika, ne siyaset, ne de komplo teorileriyle hiçbir ilişkisi yoktur.

Kamuoyunda yanlış bir kulvarda sürdürülmeye çalışılan tartışmaların bir an önce sona ermesi en büyük arzumuzdur. Sporun siyasetten uzak olması gerektiğini hatırlatarak; spor ve siyaseti birbirine karıştırmadan, sporu siyasi rekabetin malzemesi yapmadan, herkesi aklıselimle davranmaya davet ediyoruz.

SÜPER

Şunu da özellikle belirtmek istiyoruz ki; Süper Kupa final maçının organizasyonu ile ilgili yaşanan aksaklıklar, sadece iki kulübün taleplerinin kabul edilmemesinden ibaret değildir.

Ayrıca, maça çıkmama kararı iki kulüp tarafından alınmış olmasına rağmen sadece Kulübümüzü ve yöneticilerimizi hedef alarak gerçek dışı, spekülatif söylem ve mesajlar paylaşan, iftira ve yalan iddialar ortaya atanlarla ilgili hukuki adımlar atacağımızı da kamuoyunun bilgisine sunuyoruz."

Canlı Skor
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Harry Kewell'ın yeni adresi açıklandıHarry Kewell'ın yeni adresi açıklandı
Fenerbahçe'de Çağlar Söyüncü aşkı bitmek bilmiyor!Fenerbahçe'de Çağlar Söyüncü aşkı bitmek bilmiyor!
Galatasaraylı taraftarların hiç beklemediği ayrılık!Galatasaraylı taraftarların hiç beklemediği ayrılık!

ALINTI KAYNAK: https://www.mynet.com/fenerbahce-den-super-kupa-aciklamasi-aksakliklar-tartismaya-acik-olmayan-degerlerimizle-ilgili-hassasiyetimiz-nedeniyle-yasanmistir-375224-myspor

YORUM YAZ