1916'da gönderilen mektup adresine ulaştı

18.02.2023 - Cumartesi 17:52

1916'da gönderilen mektup adresine ulaştı

Şubat 1916'da yazılıp gönderilen bir mektup, 100 yıldan uzun süre sonra İngiltere'deki bir apartman dairesine ulaşarak evin şu anki sahibini şaşırttı.

Şubat 1916'da gönderilen mektup 2021'de Crystal Palace bölgesinde bulunan Hamlet Road'taki bir daireye ulaştı. Zarfın üzerindeki pulda V. George'un başı olduğu aktarıldı.

Norwood Review adlı yerel tarih dergisinin editörü Stephen Oxford'un araştırmasına göre, pul satıcısı Oswald Marsh'ın eşi Katie Marsh'a hitaben yazılan mektup, arkadaşı Christabel Mennell tarafından gönderilmiş. Mektupta "Sevgili Katie, bana yardım eder misin? Toplantıda söylediklerimden sonra kendimden çok utanıyorum" yazıyor. Crystal Palace'taki dairenin mevcut sahibi Finlay Glen, BBC'ye verdiği röportajda "Tabii ki mektubun 100 yıldan uzun süre boyunca nasıl öylece durabildiğine epey şaşırdık ve kafamız karıştı" dedi. "NE YAŞANMIŞ OLABİLECEĞİNE DAİR BAŞKA BİLGİMİZ YOK"

İngiliz Kraliyet Postası da mektupla ilgili bir açıklama yayımlayarak "bu olayda ne yaşandığından emin olmadıklarını" belirtti. Bir sözcü, "Toplumun 1916'dan kalma bu mektubun tarihiyle ilgileneceğini bilsek de ne yaşanmış olabileceğine dair başka bilgimiz yok" dedi. Oxford, "Çok sıradışı bir durum ve aslında 1800'lerin sonlarında üst orta sınıflar için çok popüler bir yer olan Norwood'da yaşayan halk ve yerel tarih hakkında bize bir ipucu vermesi açısından son derece heyecan verici" diye ekledi. Crystal Palace epey zengin kişilerin akınına uğramıştı ve muhtemelen tam da bu nedenle bölgeye taşınan biri hakkında bilgi edinmek kesinlikle büyüleyici. İngiliz Kraliyet Postası da mektupla ilgili bir açıklama yayımlayarak "bu olayda ne yaşandığından emin olmadıklarını" belirtti. Bir sözcü, "Toplumun 1916'dan kalma bu mektubun tarihiyle ilgileneceğini bilsek de ne yaşanmış olabileceğine dair başka bilgimiz yok" dedi. Crystal Palace zengin kişilerin akınına uğramıştı ve muhtemelen tam da bu nedenle bölgeye taşınan biri hakkında bilgi edinmek kesinlikle büyüleyici ifadelerini kullanan Oxford, "Çok sıradışı bir durum ve aslında 1800'lerin sonlarında üst orta sınıflar için çok popüler bir yer olan Norwood'da yaşayan halk ve yerel tarih hakkında bize bir ipucu vermesi açısından son derece heyecan verici" diye ekledi.

ALINTI KAYNAK: https://www.ntv.com.tr/dunya/1916da-gonderilen-mektup-adresine-ulasti,OryqQV-Wk0-jRj_y0E_HNA

YORUM YAZ