Knot: Sabit kripto paralar geleceğin küresel standartlarını karşılamayacak

20.02.2023 - Pazartesi 15:46

Knot: Sabit kripto paralar geleceğin küresel standartlarını karşılamayacak

Uluslararası standart belirleyici Finansal İstikrar Kurulu (FSB) Başkanı Klaas Knot  G20 maliye bakanlarına ve merkez bankası başkanlarına yazdığı bir mektupta, "Mevcut stablecoin'ler gelecek küresel standartları karşılamayacak" dedi.

Yayınlanan 2023 çalışma planına göre FSB, kripto ve stabilcoinlerin düzenlenmesine yönelik tavsiyelerini Temmuz ayına kadar tamamlamaya hazırlanıyor.

Knot ayrıca FSB'nin yaklaşmakta olan kılavuzunun stablecoin yönetişim çerçevelerinin, itfa haklarının ve istikrar mekanizmalarının güçlendirilmesini hedeflediğini söyledi. 

İngilizler ekonominin kötü gidişinden Brexit'i sorumlu tutuyor

İngilizler ekonominin kötü gidişinden Brexit'i sorumlu tutuyor

Şubat 2022'de FSB , finansal istikrara yönelik kripto risklerinin "hızla artabileceği" konusunda uyardı. FSB de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler, geçen yılki birçok şirketin iflas etmesinin ardından sektörü denetleme çabalarını artırıyor.

Geçen hafta FSB, merkezi olmayan finansın (DeFi) nasıl düzenlenmesi gerektiğini belirlemek için diğer standart belirleyici kurumlarla birlikte çalışacağını söyledi. Ayrıca, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile kripto ile ilgili düzenleyici konular hakkında bir rapor hazırlamayı planlıyor.

ALINTI KAYNAK: https://www.cnnturk.com/ekonomi/kripto-para/knot-sabit-kripto-paralar-gelecegin-kuresel-standartlarini-karsilamayacak

YORUM YAZ