Alec Baldwin'in ölümle sonuçlanan set kazası davasında yeni gelişme - Magazin Haberleri

21.02.2023 - Salı 19:09

ABD’nin New Mexico eyaletinden çekilen 'Rust' adlı filmin setinde, Ekim 2021’de bir sahnenin provası yapılırken 64 yaşındaki Hollywood yıldızı Alec Baldwin; 42 yaşındaki görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'i kazara vurarak ölümüne neden olmuştu.

class="medyanet-inline-adv">

Santa Fe Bölge Savcısı Mary Carmack-Altwies geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, söz konusu olayla ilgili Baldwin ve setteki silah ve mühimmattan sorumlu olan Hannah Gutierrez-Reed’in 'kasıtsız adam öldürmek' suçundan suçlanacağını aktararak; ikili hakkında ay sonuna kadar dava açılacağını duyurmuştu.

Alec Baldwinin ölümle sonuçlanan set kazası davasında yeni gelişme
Görüntü yönetmeninin ölümüne sebep olmuştu! 'Eğitim sırasında telefonla konuşuyordu'

Görüntü yönetmeninin ölümüne sebep olmuştu! 'Eğitim sırasında telefonla konuşuyordu'Haberi Görüntüle

5 YIL HAPİS CEZASI ALABİLİR

Baldwin'e iki farklı suçlama yöneltilmişti. İlk suçlama olan kasıtsız adam öldürme, en fazla 18 ay hapis cezası gerektiren dördüncü derece bir suç. İkinci suçlama olan yasal bir eylem sırasında 'kasıtsız adam öldürme' suçu da 18 aya kadar hapisle cezalandırılabilir; ancak savcılar, Baldwin'in 5 yılını parmaklıklar ardında geçirmesini gerektirecek 'ateşli silah artırımı' suçunu da görüşüyordu. Kasıtsız adam öldürme suçlaması, ayrıca 5 bin dolar para cezasını da beraberinde getiriyor.

class="medyanet-inline-adv">

Alec Baldwinin ölümle sonuçlanan set kazası davasında yeni gelişme

BÜYÜK ZAFER

Tüm bunların ardından 31 Ocak'ta hakkında resmi olarak suç duyurusunda bulunulan Baldwin, Halyna Hutchins'in trajik ölümü nedeniyle verdiği hukuk savaşında büyük bir zafer elde etti.

Hilaria Baldwin: Yaşananlar hiç kimsenin hayal edemeyeceği bir trajedi!

Hilaria Baldwin: Yaşananlar hiç kimsenin hayal edemeyeceği bir trajedi!Haberi Görüntüle

SUÇLAMALARDAN BİRİ DÜŞÜRÜLDÜ

Santa Fe Bölge Savcılığı, yaptığı bir açıklamayla; ünlü isme yöneltilen ve suçlu bulunması halinde beş yıl hapis cezası almasını gerektiren 'ateşli silah artırımı' suçu düşürüldüğünü duyurdu.

Alec Baldwinin ölümle sonuçlanan set kazası davasında yeni gelişme

18 AY CEZA İLE KARŞI KARŞIYA

PageSix'te yer alan habere göre; Baldwin, suçlu bulunması halinde 18 aylık bir cezaya çarptırılmasını gerektirecek 'kasıtsız adam öldürme' suçlamasıyla karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

Alec Baldwin, 'Rust' filminin ekibine dava açtı! 'Adını temize çıkarmaya çalışıyor'

Alec Baldwin, 'Rust' filminin ekibine dava açtı! 'Adını temize çıkarmaya çalışıyor'Haberi Görüntüle

ALINTI KAYNAK: https://www.milliyet.com.tr/cadde/alec-baldwinin-olumle-sonuclanan-set-kazasi-davasinda-yeni-gelisme-6906963

YORUM YAZ