Ukrayna'da taarruz hazırlığı: "Askerlerimize daha fazla silah vermek için çalışıyoruz" - Son Dakika Dünya Haberleri

17.02.2023 - Cuma 03:49

Zelenski gece saatlerinde yayımladığı görüntülü mesajında, Brüksel'de ABD başkanlığında düzenlenen Ukrayna Savunma Temas Grubu Toplantısı'nı değerlendirdi.

Söz konusu toplantıda Ukrayna için bazı önemli kararların alındığını dile getiren Zelenski, şu ifadeleri kullandı:

"Bu, bu türden dokuzuncu bir toplantıdır. Devletimizi korumak, askerlerimizi güçlendirmek için güçlü bir karar daha verildi. Ortaklar tarafından daha fazla hava savunma sistemi onaylandı. Daha fazla tank onaylandı. Daha fazla top ve mermi doğrulandı. Ordumuzun daha fazla eğitimi onaylandı."

Rusya-Ukrayna savaşı kapsamında ülkesinde Rus ordusuna karşı taarruza hazırlandıklarını aktaran Zelenski, "Hazırlandığımız taarruz için askerlerimize daha fazla silah, daha uzun menzilli silahlar ve daha fazla güç sağlaması için elimizden geleni yapıyoruz." dedi.

"TÜRKİYE'DE GÖREV YAPAN ARAMA KURTARMA EKİBİMİZ 9. GÜNDE BİR KADINI SAĞ KURTARDI"

Zelenski, "asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye'ye arama kurtarma ekipleri gönderdiğini hatırlatarak şöyle devam etti:

"Türkiye'de çalışan bir kurtarma ekibinden çok güzel haber var. Yıkıcı depremin ardından dokuzuncu günde bir kadın sağ kurtarıldı. Acil servis ekiplerimiz onu enkazın altından çıkarıp sağlık ekiplerine teslim etti. Hiçbir koşulda umudunu kaybetmemek ve yaşam mücadelesine devam etmek çok önemli."

ALINTI KAYNAK: https://www.ntv.com.tr/dunya/ukraynada-taarruz-hazirligi-askerlerimize-daha-fazla-silah-vermek-icin-calisiyoruz,es98ia8Oa02wB1alADZdig

YORUM YAZ